Wśród podstawowych objawów jakie daje ten zespół wymienia się ból i tkliwość zlokalizowaną po wewnętrznej stronie łokcia. Niekiedy dolegliwość bólowa promieniuje aż na wewnętrzną stronę przedramienia. Kolejnym symptomem jest sztywność oraz drętwienie z towarzyszącym mrowieniem, szczególnie wówczas gdy ból sięga do jednego lub większej ilości palców. Zazwyczaj jest nim palec czwarty i piąty. Pacjent cierpiący na łokieć golfisty wielokrotnie zgłasza osłabienie w obrębie nadgarstka i palców.

Dotknął Cię ból szyi? Zastanawiasz się co jest jego przyczyną i jak sobie z nim poradzić? Pomyśl, co na przełomie kilku ostatnich dni mogło go spowodować. Zła pozycja podczas snu, siedzący tryb pracy oraz stres to jedne z najczęstszych, aczkolwiek nie jedynych przyczyn bóli okolicy odcinka szyjnego kręgosłupa. Analiza stylu życia oraz możliwych czynników ryzyka pomogą zapobiec pogłębieniu się stanów patologicznych, a wizyta u fizjoterapeuty zapewni złagodzenie bólu i uświadomi Cię co jest przyczyną dolegliwości i jak im zapobiegać.

Wystarczy jeden, zazwyczaj gwałtowny ruch, a dopada cię silny, rwący ból w dole pleców, który promieniuje do biodra i nogi. Nie możesz nawet kichnąć, żeby nie czuć bólu. Wstanie z łóżka graniczy prawie z cudem, podobnie jak podjęcie codziennej aktywności. Jeśli położysz się na plecach i będziesz mieć problemy z uniesieniem do góry nogi wyprostowanej w kolanie, będzie to znak, że właśnie dopadła cię rwa kulszowa, a twoje problemy z unoszeniem kończyny są spowodowane przykurczem mięśni.

Łokieć tenisisty zwany jest inaczej zapaleniem nadkłykcia bocznego kości ramiennej. Podstawowe objawy bólowe, które zgłasza pacjent cierpiący na tego rodzaju zespół pochodzą z tkanek miękkich, zlokalizowanych w bocznej części kości ramiennej, w okolicy stawu łokciowego.
 Poza bólem kłującym, piekącym, pulsującym lub stałym w obrębie łokcia, chory zgłasza jego promieniowanie – do ramienia lub nadgarstka. Częstym objawem współtowarzyszącym jest odczuwanie słabości w nadgarstku.

Dyskopatia lędźwiowa jest przykrą i jednocześnie jedną z najczęściej diagnozowanych dolegliwości kręgosłupa. To choroba ściśle związana ze współczesnym trybem życia – siedzącym i bez ruchu. Smutne statystyki mówią, że już ponad 50% Polaków zgłasza bóle pleców, a u pacjentów powyżej 40 roku ta choroba jest niemal normą. Co jeszcze bardziej zatrważające, coraz więcej młodych ludzi boryka się z tym problemem.

Nie każdy ból czy stan zapalny musi sprowadzać się do połykania dużej ilości tabletek. Zwłaszcza, że leki te działają zazwyczaj krótkotrwale i mogą niekorzystnie wpływać na nasze narządy wewnętrzne. W walce z dolegliwościami mogą pomóc zabiegi stosowane przez fizjoterapeutów takie jak kinezyterapia, terapia manualna czy właśnie fizykoterapia.

error: Treść jest chroniona.