Wśród podstawowych objawów jakie daje ten zespół wymienia się ból i tkliwość zlokalizowaną po wewnętrznej stronie łokcia. Niekiedy dolegliwość bólowa promieniuje aż na wewnętrzną stronę przedramienia. Kolejnym symptomem jest sztywność oraz drętwienie z towarzyszącym mrowieniem, szczególnie wówczas gdy ból sięga do jednego lub większej ilości palców. Zazwyczaj jest nim palec czwarty i piąty. Pacjent cierpiący na łokieć golfisty wielokrotnie zgłasza osłabienie w obrębie nadgarstka i palców.

Pracując przez 8 godzin w pozycji siedzącej, łatwo dorobić się problemów z kręgosłupem, żylaków i hemoroidów. We wcześniejszym artykule przedstawiliśmy kilka ćwiczeń, które warto wykonywać w przerwie między obowiązkami. Dziś 5 zdrowych gadżetów do wykorzystania w biurze. To nie tylko produkty do ćwiczeń, ale również takie, które zapewnią Ci dodatkowy komfort i sprawność podczas pracy.

Przerwę w obowiązkach można spędzić na wiele sposobów – wyskoczyć na przysłowiowego papierosa, wypić dobrą kawę, plotkować z kolegami… ale my rekomendujemy ten najzdrowszy, który pozwoli Ci nieco odpocząć i szybko nabrać sił do dalszej pracy. Ćwiczenia w przerwie od pracy stają się coraz bardziej popularne i wiele osób spędzających długie godziny w jednej pozycji, […]

error: Treść jest chroniona.