Pracując przez 8 godzin w pozycji siedzącej, łatwo dorobić się problemów z kręgosłupem, żylaków i hemoroidów. Dziś 5 zdrowych gadżetów do wykorzystania w biurze. To nie tylko produkty do ćwiczeń, ale również takie, które zapewnią Ci dodatkowy komfort i sprawność podczas pracy.

 

Piłeczka do wzmacniania rąk

Pisanie na klawiaturze i długotrwałe ułożenie rąk w jednej pozycji niekorzystnie wpływają na stan mięśni palców i nadgarstków. Po dłuższym czasie mogą pojawiać się bóle mięśni i stawów, a nawet zespół cieśni nadgarstka, będącym poważnym schorzeniem. W celu zapobiegania występowaniu podobnych objawów polecamy ćwiczenia piłeczką do wzmacniania rąk. Umożliwia jednoczesne ćwiczenie prostowników i zginaczy palców, dłoni, nadgarstków i przedramion. Piłeczkę mocuje się do palców za pomocą specjalnych gumek, a trening polega na otwieraniu i zaciskaniu dłoni. To proste, bardzo skuteczne i relaksujące ćwiczenie, które możesz wykonywać w dowolnej chwili np. podczas odpoczynku lub czynności niewymagających użycia rąk.

piłeczka do wzmacniana rąk

 

Thera band

Taśmy lateksowe Thera band to rewelacyjne urządzenie do ćwiczenia dla dorosłych i dzieci. Zajmuje niewiele miejsca, więc bez problemu zmieści się w torbie, a nawet kieszeni. Możesz z niego korzystać, kiedy tylko zechcesz. Cała magia polega na tym, że taśmę możesz dowolnie wykorzystywać do wzmacniania mięśni rąk, nóg, brzucha, a nawet pleców. Taśma jest mocno rozciągliwa i trwała, przez co nie ma ryzyka pęknięcia. Ćwiczenia polegają na rozciąganiu Thera band i w ten sposób trenowaniu odpowiedniej partii mięśni. Taśmy dostępne są w różnej długości i o różnym stopniu rozciągliwości, co ułatwia korzystanie osobom zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym.

Thera Band

 

Piłka do siedzenia

Ten gadżet to alternatywa dla krzesła. Oczywiście nie zastąpi porządnego, biurowego fotela, ale doskonale sprawdzi się jako siedzisko podczas przerwy, zwłaszcza tam gdzie dostępne są pokoje socjalne, a jeśli pracujesz w domu, z piłki do siedzenia możesz zrobić bardzo wygodną pufę. Co do daje? Przede wszystkim pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała podczas siedzenia. Dodatkowo wzmacniane są mięśnie grzbietu i nóg. To gadżet, zbawienny dla kręgosłupa.

zdrowy gadżet - piłka

 

 

Klin sensomotoryczny

To inna nazwa poduszki sensorycznej, używanej podczas korekcji wad postawy. Ułatwia siedzenie z wyprostowanymi plecami w prawidłowej pozycji, odciąża odcinek lędźwiowy i wymusza zachowanie prawidłowej postawy ciała. Istnieje możliwość regulacji jej twardości poprzez pompowanie powietrza. Dostępne są kliny o różnych rozmiarach, ale zalecana wielkość to 40 cm. Jego działanie jest podobne do piłki, ale zajmuje o wiele mniej miejsca i łatwiej ją zastosować w biurze – wystarczy położyć na krześle i gotowe!

 

Powerball

Powerball to kula żyroskopowa, używana podczas treningów w celu wzmacniania mięśni palców, nadgarstka i przedramienia. Ćwiczenie polega na rozkręceniu wirnika i jak najdłuższym podtrzymaniu obrotów.  Im większa szybkość obrotów, tym większą siłę trzeba włożyć w utrzymanie przedmiotu. Prawidłowe ćwiczenie wymaga synchronizacji obrotów nadgarstka z powerballem. To świetny gadżet dla dorosłych oraz dzieci; przydatny w biurze i prosty do zastosowania. Ćwiczenia można wykonywać podczas każdej czynności niewymagającej użycia rąk.

Podziel się w komentarzu swoimi pomysłami na zdrowe, biurowe gadżety!